Twoje przestrzenie

warsztaty głosowe

Napisz do nas...

Wyślij

w poszukiwaniu własnego głosu

Na co dzień posługujemy się głosem w niewielkim zakresie, wykorzystujemy zaledwie małą część jego możliwości: mówimy, szepczemy, czasem kogoś wołamy. Głos jest naszym podstawowym narzędziem codziennej komunikacji, ale dzięki niemu możemy również odkrywać nowe drogi komunikacji z samym sobą, a także w ciekawy sposób spotkać się, poprzez głos, z innymi. W czasie zajęć zajmiemy się badaniem możliwości własnego głosu, zaczynając od ćwiczeń oddechowych i łagodnych ćwiczeń fizycznych. Pozwoli nam to zobaczyć, że źródłem głosu niekoniecznie musi być gardło i struny głosowe, a prawidłowy oddech jest warunkiem przyjemnego, bezwysiłkowego śpiewu. Będziemy poznawali głos brzmiący zarówno sam jak i w harmonii z innymi głosami. Pomocna w tym będzie nauka tradycyjnych pieśni wielogłosowych pochodzących z różnych kultur, zabawa z dźwiękiem i elementy emisji głosu, a także pierwsze próby improwizacji grupowych.

Najlepszym przewodnikiem w tych poszukiwaniach będzie ciekawość: w jakiej jeszcze odsłonie usłyszę mój własny głos? Jak silny, jak delikatny może on być? Jak brzmi mój głos sam jeden i jak tworzy harmonię z głosami wokół?

Do udziału zapraszam wszystkich, którzy:

  • są ciekawi możliwości własnego głosu

  • chcą dowiedzieć się w jaki sposób lepiej używać głosu

  • chcą spędzać czas na wspólnym śpiewaniu

  • chcą poznawać pieśni wielogłosowe z różnych kultur.

Wcześniejsze doświadczenie w muzyce czy w śpiewie nie jest konieczne                                                                     Potrzebny będzie wygodny, niekrępujący ruchów strój.

Warsztaty prowadzi Marta Grundwald Wilantewicz